MP37 "Pozytywka"
"Akademia Pana Kleksa"- przedstawienie Teatru Rodziców MARCEPANJuż po raz dwunasty , na scenie Teatru Lubuskiego, zaprezentował się nasz wspaniały team Rodziców z przedszkolnego Teatru Rodziców MARCEPAN podczas Kolejnego Przeglądu Teatrów Rodziców "Kochamy Bajki". Wspaniała dziecięca publiczność oklaskiwała swoich rodziców, w niecodziennych rolach aktorów podczas teatralnej sztuki :


W pełnej humoru i zabawy sztuce,przeplatanej wierszami Brzechwy i piosenkami , wystąpili:

w roli Adasia- Olek Gąsiorowski, w rolach Uczniów Akademii: Kinga Wójcicka , Monika Duda, Gosia Czyżycka, Kasia Jacukowicz-Stępkowska oraz w roli niezrównanego Pana Kleksa- Sasza Przemysław Żejmo.

Gratulujemy wspaniałych aktorskich talentów, i już czekamy na następne występy. Teraz przed nami i przed rodzicami- nagranie słuchowiska w Radiu ZACHÓD.

Już dziś zapraszamy do słuchania Radia (o terminie poinformujemy wkrótce).

Dla nas reżyserów i scenarzystów - nauczycieli Eli Dobija i Moniki Duda- to niezapomniana przygoda i wspaniała okazja, żeby wspólnie z rodzicami odkrywać ich pasje, zainteresowania, talenty aktorskie- często tak różne od codziennej wykonywanej pracy. Zapraszamy do naszego Teatru Marcepan Rodziców, chcących pokazać się na scenie i zaprezentować przed dziećmi.

A co występ rodziców oznacza dla ich dla dzieci? Super przyjemność i satysfakcja, gdy widzą swoją mamę czy tatę na scenie.

Dość powiedzieć, że pewnego dnia Amelka- córka Kingi, na pytanie "Co robi twoja mama?" bez wahania odpowiedziała "Moja mama jest... Aktorką"...Dobrze Kotem Być


Czarne, szare, białe i te łaciate koty, kotki, kociaki, w które przeobrazili się rodzice przedszkolnego Teatru Rodziców MARCEPAN - pojawiły się dziś na scenie Teatru Lubuskiego w ramach Przeglądu Teatrów Rodziców 2018r. KOCHAMY BAJKI.

Dzieci na widowni, po raz kolejny mogły oklaskiwać swoich rodziców- KOTÓW w kocich piosenkach, zabawach i psotach.
Okazuje się że oprócz najważniejszej dla każdego roli- rodzica- równie ważna dla dziecka i rodzica jest też rola aktora na scenie- czyli mamy lub taty, którzy na co dzień pełnią role dyrektorów, prezesów, przedsiębiorców, a na ten jeden dzień najważniejsza dla nich jest prezentacja przed dziećmi, wymagającą publiką, na dużej scenie.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim wspaniałych prezentacji, a odważnych i chętnych rodziców zapraszamy do nas, na próby Teatru Rodziców MARCEPAN.


Przedstawienie "Piotruś Marzyciel"
Poniżej prezentujemy link do nagrania przedstawienia "Piotruś Marzyciel" podczas Przeglądu Teatrów Rodziców w Teatrze Lubuskim

https://youtu.be/rh4wP8jPOl0

Teatr Rodziców Marcepan na scenie Lubuskiego Teatru
MARCEPANOWA PREMIERA

24 maja 2017 Teatr Rodziców „Marcepan” działający w naszym przedszkolu dał popis profesjonalnej aktorskiej gry na scenie Teatru Lubuskiego biorąc udział w X Przeglądzie Teatrów „Kochamy bajki”. Widownia wypełniona przedszkolakami z całej Zielonej Góry z zaciekawieniem oglądała sztukę „Piotruś Marzyciel”, a gdy na scenie w magiczny sposób zjawił się piracki okręt z pełną animuszu załogą można było w ciszy usłyszeć westchnienia pełne zachwytu i chęci udziału w niesamowitej przygodzie. Chwilę później cała widownia rytmicznie podrygiwała w rytm tańca Tubylców malowniczej wyspy i salwami śmiechu reagowała na popisy zabawnych małpek. I właśnie ta frajda sprawiona dziecięcej widowni jest zawsze największą nagrodą dla aktorskiego zespołu – grupy rodziców, którzy przez kilka tygodni prób i przygotowań spotykają się wieczorami w przedszkolu, by w końcu w dniu premiery sprawić kilkadziesiąt minut radosnych przeżyć swoim dzieciom i wszystkim uczestnikom tej imprezy, w której od dziesięciu lat uczestniczymy. Nasz spektakl, a także przedstawienia innych teatrów rodziców oglądały tylko dwie grupy z naszej „Pozytywki”, ale nic straconego – już 10 czerwca podczs dorocznego Festynu aktorzy zaprezentują sztukę wszystkim chętnym! Do zobaczenia więc wkrótce, a na razie prezentujemy możliwość zajrzenia w sceniczne fotosy i poznania autorów teatralnych przeżyć:

TEATR RODZICÓW „MARCEPAN”

z Miejskiego Przedszkola Nr 37 „POZYTYWKA” w Zielonej Górze

PREZENTUJE PRZEDSTAWIENIE PT:

„PIOTRUŚ MARZYCIEL”

OBSADA:
Piotruś – Aleksander Gąsiorowski
Mama Piotrusia, Dziewczyna z Wyspy- Katarzyna Majek
Tatuś Piotrusia, Bosman - Anatol Kałasznikow
Pani Kapitan, Małpka – Małgorzata Czyżycka
Piratka, Dziewczyna z Wyspy – Katarzyna Jacukowicz
Piratka, Dziewczyna z Wyspy – Kinga Wójcicka
Pirat, Małpka – Przemysław Żejmo

scenariusz - Elżbieta Dobija
reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne:

Monika Duda, Elżbieta Dobija i zespół teatru "Marcepan"

Teatr Rodziców "W Bajkowym Lesie"
Już po raz dziewiąty, na scenie Teatru Lubuskiego, zaprezentował się nasz wspaniały team Rodziców z przedszkolnego Teatru Rodziców MARCEPAN podczas Kolejnego Przeglądu Teatrów Rodziców "Kochamy Bajki". Wspaniała dziecięca publiczność oklaskiwała swoich rodziców, w niecodziennych rolach aktorów podczas teatralnej sztuki "W Bajkowym Lesie".

W pełnej humoru i zabawy sztuce , z nieodzownym przesłaniem moralnym , wystąpili:

w roli Jasia- Olek Gąsiorowski, w roli Małgosi- Kasia Majek, w roli Wilka- Marcin Pawelec, w roli Krasnali i Echa- Kinga Wójcicka i Gosia Czyżycka, w roli Baba Jagi- Kasia Jacukowicz oraz w roli Dostawcy i Agenta do zadań specjalnych- Sasza Przemysław Żejmo.

Gratulujemy wspaniałych aktorskich talentów, i już czekamy na następne występy. Teraz przed nami i przed rodzicami- nagranie słuchowiska w Radiu ZACHÓD.

Już dziś zapraszamy do słuchania Radia o terminie poinformujemy wkrótce).

Dla nas reżyserów i scenarzystów - nauczycieli Eli Dobija i Moniki Duda- to niezapomniana przygoda i wspaniała okazja, żeby wspólnie z rodzicami odkrywać ich pasje, zainteresowania, talenty aktorskie- często tak różne od codziennej wykonywanej pracy.

A co dla dzieci? Super przyjemność i satysfakcja, gdy widzę moją mamę czy tatę na scenie.

Dość powiedzieć, że pewnego dnia Amelka- córka Kingi, na pytanie "Co robi twoja mama?" bez wahania odpowiedziała "Moja mama jest... Aktorką"...
Teatr Rodziców "Bananowi Piraci"
Teatr Rodziców „MARCEPAN” działający w Miejskim Przedszkolu Nr 37 w Zielonej Górze

Instruktorki – nauczycielki MP-37: Elżbieta Dobija i Monika Duda.

Powstał wiosną 2009 roku z okazji zainicjowanego przez

Miejskie Przedszkole Nr 8 Przeglądu Teatrów Rodziców „Kochamy bajki”.

Wystawiliśmy już siedem spektakli: „Czerwone Kapturki”, „Nie ma tego złego”, „Pampilio”, „Za płotem”, „O pewnym Królewiczu”, „Bananowi Piraci” i „Na strychu”, a zdobyte doświadczenia i przeżyte trudy i radości zintegrowały zespół i stanowią niezapomnianą przygodę.

Cztery z wymienionych inscenizacji posłużyły za kanwę do nagrania słuchowisk w Radiu Zachód, opracowanych we współpracy z redaktor Elżbietą Wozowczyk – Leszko. Słuchowiska: „Pampilio”, „Za płotem” i „O pewnym Królewiczu” emitowane były na antenie i możliwe jest ich pobranie na radiowej stronie internetowej, natomiast najnowsze nagranie sztuki „Na strychu” jest jeszcze w przygotowaniu.

Trzecia z nagranych audycji słuchana była przez aktorów i opiekunki zespołu w studiu radiowym podczas audycji „na żywo”na temat pracy naszego teatru (emisja w lipcu 2012).

Przedstawienia Teatru Rodziców są punktem kulminacyjnym dorocznych festynów organizowanych w przedszkolu pod hasłem: „Mamo! Tato! Bawmy się razem!”, pokazywane są też wszystkim dzieciom w przedszkolu oraz na dużej scenie Teatru Lubuskiego w ramach wspomnianego na początku Przeglądu.

Prezentacja zespołu pt „Bananowi Piraci” była spektaklem opracowanym z żywym udziałem dzieci w zabawach, tańcach i konkursach, powtarzana trzykrotnie w dniu 8.01.2013 i stanowiła główną część dorocznego Balu Karnawałowego w naszym przedszkolu.

Istnienie Teatru „Marcepan” przeciwstawia się tezie, iż dzisiejsi zapracowani rodzice nie mają czasu dla swych pociech. Choć w ciągu minionych sześciu lat skład zespołu ulegał zmianom (wiadomo, dzieci szybko rosną i „wyfruwają” do szkoły), to zawsze znajdzie się grupa kilkunastu osób, które po pracy uczą się ról, „organizują” kostiumy, pomagają wykonać dekoracje, przychodzą przez kilka tygodni na wieczorne próby po to, by usłyszeć słowa dumy i podziwu od swoich dzieciaków: „Mamo, byłaś ślicznym Czerwonym Kapturkiem”, „Tato, nikt nie umie tak zagrać Lwa, jak ty!”.

Te słowa, radość dzieci i wspólna chęć tworzenia baśniowych przeżyć dla naszych przedszkolaków są też „motorem napędowym” dla nas, nauczycielek, które z radością i satysfakcją podejmujemy się być scenarzystkami (ostatnie cztery spektakle powstały w oparciu o autorskie scenariusze Elżbiety Dobija), reżyserkami, scenografami Zespołu.

W imieniu Teatru Rodziców „Marcepan” z Miejskiego Przedszkola Nr 37 w Zielonej Górze –

Elżbieta Dobija i Monika Duda