MP37 "Pozytywka"
Postcrossing
W naszym przedszkolu -od października zeszłego roku- realizujemy Międzynarodowy Projekt


Na czym polega Postcrossing?

Celem projektu jest wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Po zarejestrowaniu otrzymujemy adres pocztowy odbiorcy. Wysyłamy kartkę, a w zamian otrzymujemy pocztówkę od kogoś innego.

Postcrossing pozwala dzieciom na lepsze poznanie i zrozumienie otaczającego je świata: innych państw, kultur i tradycji. Sprawia, że od najmłodszych lat dzieci wdrażane są do używania języka angielskiego w celu komunikacji (tylko w tym języku pisane są kartki).

Dotychczas wysłaliśmy 8 kartek do Tajwanu, USA, Rosji, Niemiec i Rosji, a otrzymaliśmy 9 kartek z USA, Rosji, Węgier, Niemiec,Szwecji,Francji ,Indii i dalekiej Australii.
Jeżeli chcecie aby wasza kartka, została wysłana, w imieniu przedszkolaków z naszej placówki- przynieście ją (wraz ze znaczkiem za 5 zł) do nauczycielek- koordynatorek z gr VI. ZAPRASZAMY do obejrzenia naszej Galerii pocztówek i zapoznania się z postcrossingową mapą, która stanęła w Holu naszej placówki.POSTCROSSING - nowa akcja edukacyjna w naszym przedszkolu


Miło nam poinformowac, że NASZA GRUPA VI i nasze Przedszkole dołączyło do Międzynarodowej Akcji: POSTCROSSING.

W naszym przedszkolu trwa akcja PostCrossing. Co to jest PostCrossing? PostCrossing to projekt który działa już od 2004 roku. Celem tego projektu jest możliwość otrzymywania pocztówek z całego świata całkowicie za darmo. No, prawie za darmo! Główna zasada to: jeśli wyślesz pocztówkę, otrzymasz co najmniej jedną w zamian od losowo wybranego Postcrossera z jakiegoś zakątka świata.

Czym jest POSTCROSSING i co kryje się za tym tajemniczym słowem?
Postcrossing to, ujmując sprawę najprościej, wymiana pocztówek miedzy naszym przedszkolem a innymi członkami zrzeszonymi w POSTCROSSINGU- z całego świata.
Międzynarodowy projekt Postcrossing, umożliwia doskonalenie umiejętności językowych poprzez wysyłanie pocztówek do krajów całego świata. Są to pocztówki tradycyjne, wysyłane za pośrednictwem poczty. Dzieci zapoznają się z międzynarodowym Portfolio odbiorcy, do którego wysyłają kartkę, redagując ją w języku angielskim. Liczba wysyłanych kartek jest dowolna, a odbiorcy wybierani są losowo. W odpowiedzi na wysłane kartki nasze przedszkole również otrzymuje pocztówki z całego świata.
Projekt ten jest ogromną szansą na przesyłanie pozdrowień ludziom z całego świata, poznawanie ich kultur i niezwykłych miejsc, w których żyją. Wszystko dzieje się przy pomocy magicznych kartek pocztowych, których otrzymywanie zachęca do eksplorowania świata. Ponadto dzieci rozwijają swoje umiejętności językowe i krzewią w sobie otwartość i tolerancję, otrzymując w zamian radość, która jest dla nich bezcennym prezentem.

Początki Postcrossingu
Projekt Postcrossing został stworzony przez portugalskiego studenta Paulo Magalhãesa. Paulo postanowił wymyślić sposób na to, by połączyć miłośników pocztówek z całego świata. I tak 14 lipca 2005 roku światło dzienne ujrzała strona postcrossing.com – portal, na którym każdy może się zarejestrować i rozpocząć przygodę z wysyłaniem i otrzymywaniem pocztówek z najdalszych nawet zakątków świata. Madagaskar, Argentyna, Nowa Zelandia, Botswana, kraje mniej i bardziej egzotyczne – niemal wszędzie znajdzie się choć kilka osób zainteresowanych postcrossingiem. Na dzień dzisiejszy społeczność portalu Postcrossing liczy ponad 650 tysięcy członków z 210 krajów. Polska jest w czołówce – zajmuje siódme miejsce. Przed nami są: Rosja, Tajwan, Chiny, USA, Niemcy i Holandia.
Liczba pocztówek, które przez ostatnie 11 lat wędrowały po świecie dzięki projektowi Postcrossing też robi wrażenie – jest to już ponad 38 milionów! Polska zamyka tutaj pierwszą dziesiątkę krajów, z których wyrusza w drogę najwięcej pocztówek. A jeżeli te liczby jeszcze Cię nie przekonują, to spójrzmy na ranking według użytkowników. Okazuje się, że najwięcej pocztówek otrzymał użytkownik z Niemiec. Jego kolekcja liczy teraz… 20657 pocztówek. Ponad dwadzieścia tysięcy! Nasze przedszkolaki wysłały już pierwszą pocztówkę do Kolonii do Niemiec. Teraz czekamy na pocztówki z całego świata. Wszystkie pocztówki zaprezentujemy na specjalnej mapie świata , przygotowanej w holu przedszkola.